Haber

CHP’li Muharrem Erkek: ‘Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı bu kadar yandaş olabilir mi?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Millet İttifakı ve 14 Mayıs seçimleriyle ilgili “Bir Adalet Bakanı, bir İçişleri Bakanı bu kadar partizan olur mu? Bu canavarca sistem bizi bu hale getirdi. Bu partizanlığa, parti devletine son vereceğiz. Kendini devlet zanneden zavallılar da 14 Mayıs’ta çok güzel bir ders alacaklar. Devlet, parti, iktidar, iktidar nedir bunu 14 Mayıs’tan sonra herkes görecek.”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, AKP’nin milletvekili adayı olarak gösterdiği Bekir Bozdağ ve Süleyman Soylu’nun Millet İttifakı ve 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Adam bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ ŞAHS DEVLETİNE DÖNÜŞTÜRMEK İSTEYENLERE MİLLETİMİZ 14 MAYIS’TA GÜZEL BİR DEMOKRASİ DERSİ VERECEKTİR”

“14 Mayıs seçimleri referandum gibi olacak. Bu ucube sistem devam mı etsin yoksa bu sistemi mi değiştirelim? Bu adaletsiz düzeni hep birlikte değiştireceğiz, bu partizanlığa son vereceğiz. Tek adam sistemi bizi bölmek, kutuplaştırmak istiyor. 14 Mayıs” Bundan sonra da Millet İttifakı yönetiminde ülkemizi bu kutuplaşma girdabından çıkaracağız. Milletimiz, 14 Mayıs’ta demokratik hukuk devletini baltalayanlara, parti devletini kuranlara, Türkiye Cumhuriyeti devletini şahıslar devletine dönüştürmek isteyenlere çok güzel bir demokrasi dersi verecektir. • Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarla birlikte demokratik hukuk devletine.

“Kendini devlet sanan gariban halk, 14 Mayıs’ta çok güzel bir ders alacak”

Bugün görüyorsunuz; Bir Adalet Bakanı, bir İçişleri Bakanı bu kadar partizan olabilir mi? Bu ucube sistem bizi bu hale getirdi. Bu partizanlığa, parti devletine son vereceğiz. Kendini devlet sanan zavallılar da 14 Mayıs’ta çok güzel bir ders alacaklar. Devlet nedir, parti, iktidar, hükümet nedir bunu 14 Mayıs’tan sonra herkes görecek. 14 Mayıs gecesi bir avuç azınlık, 4-5 maaş alan vasıfsızlar, uyuşturucu baronları, mafyalar, çeteler, saray ve yandaşları çok üzülecek. Milyonlar, milletimiz, gençlerimiz, ailelerimiz, annelerimiz, babalarımız, emeklilerimiz, esnaf ve sanayicilerimiz sevinecek. Yine güzel bir ülke olacağız. Seçim 14 Mayıs’ta ilk turda sonuçlanacak. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Kimseyi ayırmadan barış, huzur ve kardeşlik içinde hep birlikte yaşayacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu