Yaşam

Kütüphane Haftası’nda Konaklı çocuklardan örnek davranış

Konaklı çocukları, deprem bölgesindeki akranlarına duygu dolu mektuplar göndererek onlar için seçtikleri kitapları hediye etti.

Konak Belediyesi İzmir Milli Kütüphane Konak Şubesi, Kütüphane Haftası’nda örnek bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Kemal Reis İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin misafir olduğu kütüphaneden seçilen kitaplar, deprem bölgesindeki çocuklara yanlarında getirdikleri kitaplar ve sevgi mektupları eşliğinde gönderildi. Çocukların akranlarına destek ve sevgilerini ifade etme fırsatı buldukları etkinlikte İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ulvi Puğ, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Şamil Sinan An da çocukları yalnız bırakmadı. mektuplar ve kitaplar aracılığıyla depremden etkilendi.

Çocuklardan duygusal mektuplar

Kütüphane Haftası’nı Konak Belediyesi İzmir Milli Kütüphanesi Karataş ilçesindeki Konak Şubesi’nde oyun, müzik ve kitap okuma etkinlikleriyle kutlayan Kemal Reis’li çocuklar, etkinliklerin ardından depremzede arkadaşlarına yazdıkları mektupları okudu. Mektuplarda yer alan “Seni seviyoruz merak etme biz seninleyiz, sana sevdiğim kitapları gönderiyorum, kötü günler geçecek” sözleri çocukların ne kadar duyarlı olduklarını gösterirken, onların saf ve içten sevgilerini ortaya koyuyordu. Etkinliğin ardından çocukların mektupları ve kitapları, Kahramanmaraş’ta bulunan Konak Belediyesi’nin çadırkente doğru yola çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu