Haber

Putin, Çin Savunma Bakanı Shangfu ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Savunma Bakanı Li Shangfu ile Moskova’da bir araya geldi. Görüşmeye Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da katıldı.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Çin Savunma Bakanı Shangfu ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in askeri-teknik iş birliğini görüştükleri belirtildi. Görüşmede açıklamalarda bulunan Putin, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler ekonomi, sosyal, kültürel ve eğitim olmak üzere her alanda çok iyi bir gelişme gösteriyor. Ancak askeri birimlerimiz aracılığıyla da aktif olarak çalışıyor, sistematik olarak bizim için yararlı bilgiler paylaşıyor, askeri-teknik işbirliği alanında işbirliği yapıyor ve ortak tatbikatlar yapıyoruz.”

‘ULUSLARARASI VE BÖLGESEL GÜVENLİĞE KATKI SAĞLAR’

Putin’in ardından bir konuşma yapan Shangfu, askeri iş birliğinin uluslararası ve bölgesel güvenliğe katkı sağladığını belirterek, “Son dönemde Rusya ile Çin arasında askeri ve askeri-teknik alanlardaki iş birliği çok iyi gelişiyor. Bu da küresel ve bölgesel güvenliğe büyük katkı sağlıyor. … Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler, silahlı kuvvetlerimiz arasında 70 yılı aşkın süredir devam ediyor ve her geçen gün daha da güçleniyor. Doğal olarak, bunda liderlik diplomasisi kilit rol oynuyor.”

kinik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu